2015 Schedule

Week 1

Friday, 9/4

West Seneca East-41 @ Frontier-0
Hutch Tech/Em.CH-28 @ Lake Shore-6
Clarence-21 @ Lancaster-55
Kenmore West-0 @ Orchard Park-28
Timon-26 @ River/PDLEA-0
Kenmore East-0 @ Grand Island-2 (Forfeit)
Williamsville South-20 @ St. Francis-40
McKinley-0 @ South Park/MEC-28
West Seneca West-19 @ Iroquois-31
Amherst-0 @ Hamburg-40
Cheektowaga-28 @ Fredonia-6
Barker/RH-20 @ Tonawanda-40
Lew-Port-40 @ Medina/LA Webber-46
Newfane-14 @ Albion-50
Depew-28 @ Dunkirk-30
EA/Holland-20 @ Olean-7
Pioneer-0 @ Alden-35
Silver Creek/For-10 @ Lackawanna-28
Westfield/Brocton @ All-Limestone
Southwestern-20 @ Gowanda/PV-46
Catt/LV-12 @ Portville-6
Randolph-12 @ Frank/Ell/WV-32

Saturday, 9/5

Lockport-0 @ St. Joe's-14
Jamestown-34 @ Niagara Falls-33
Niagara-Wheatfield-19 @ Starpoint-46
North Tonawanda-23 @ Williamsville East-0
Sweet Home-6 @ Williamsville North-27
Maryvale-15 @ Cleve-Hill-18
Springville-32 @ Burgard-16
Wilson-0 @ JFK-29
Salamanca-7 @ CV/Falc-27
Frewsburg-28 @ CSP (Clymer)-24
Akron-0 @ Bennett/Olm/Alt-48
Maple Grove/CL-14 @ USO (Pittsburgh)-34

Week 2


Thursday, 9/10

Niagara Falls-27 @ Hutch Tech/Em/Ch-22

Friday, 9/11

Frontier-56 @ Orchard Park-7
Lancaster @ Central Catholic (Ohio)
Clarence-31 @ River/PDLEA-12
Hamburg-34 @ West Seneca West-12
Niagara-Wheatfield-0 @ Williamsville South-44
South Park/MEC-48 @ Amherst-7
Lake Shore-22 @ West Seneca East-35
Fredonia-28 @ Springville-32
Tonawanda-20 @ Newfane-14
Lew-Port-7 @ Cheektowaga-50
Burgard/MST-6 @ Maryvale-3
Olean-21 @ Pioneer-32
Barker/RH-0 @ Depew-35
Albion-7 @ Alden-20
Medina/LA/Webber-6 @ EA/Holland-40
Cleve-Hill-40 @ Wilson-27
Bennett/Olm/Alt-60 @ Silver Creek/For-21
All-Limestone-14 @ Southwestern-31
Gowanda/PV-0 @ MGCL-36
Lackawanna-42 @ Salamanca-0
Randolph-35 @ Frewsburg-14
Frank/Ell/WV-22 @ Catt/LV-0
Portville-0 @ Westfield/Brocton-21

Saturday, 9/12

Jamestown-30 @ WIlliamsville North-14
Kenmore West-28 @ Lockport-14
Starpoint-20 @ Sweet Home-13
Grand Island-16 @ Williamsville East-8
North Tonawanda-48 @ Kenmore East-0
Iroquois-18 @ McKinley-0
Akron-13 @ JFK-6
CV/Falc-13 @ CSP (Sherman)-14

Week 3


Friday, 9/18

Hutch Tech/Em/CH-50 @ Frontier-13
Lancaster-46 @ Jamestown-40
Lockport-27 @ Clarence-25
Niagara Falls-25 @ McKinley-18
River/PDLEA-8 @ Medina/LA Webber-28
Starpoint-28 @ Grand Island-13
Williamsville South-48 @ North Tonawanda-49
West Seneca East-21 @ Hamburg-20
Iroquois-17 @ Lake Shore-21
Amherst-0 @ West Seneca West-36
Newfane-6 @ Cheektowaga-63
Maryvale-7 @ Lew-Port-13
Burgard/MST-39 @ Tonawanda-0
Southwestern-20 @ Springville-53
Pioneer-13 @ Fredonia-14
Dunkirk-7 @ EA/Holland-2
Albion-13 @ Depew-28
Alden-54 @ Barker/RH-7
JFK-0 @ Silver Creek/For-32
Cleve-Hill-38 @ Akron-14
Lackawanna-28 @ Wilson-12
CV/Falconer-0 @ All-Limestone-52
Salamanca-0 @ MGCL-48
Gowanda/PV-37 @ Catt/LV-14
Portville-28 @ Frank/Ell/WV-20
CSP-14 @ Randolph-28
Westfield/Brocton-0 @ Frewsburg-42

Saturday, 9/19

Bennett/Olm/Alt-16 @ Orchard Park-27
Sweet Home-7 @ Kenmore West-55
Williamsville East-42 @ Kenmore East-6
Williamsville North-34 @ Niagara-Wheatfield-13
South Park/MEC-20 @ Canisius-23

Week 4

Friday, 9/25

Frontier-6 @ Lancaster-53
Timon-30 @ Jamestown-13
West Seneca East-49 @ McKinley-22
Grand Island-14 @ WIlliamsville South-24
Williamsville North-40 @ North Tonawanda-18
West Seneca East-49 @ McKinley-22
Lake Shore-50 @ Amherst-12
Hamburg-18 @ Iroquois-7
Tonawanda-0 @ Cheektowaga-43
Fredonia-30 @ Maryvale-49
Burgard/MST-26 @ Lew-Port-13
Newfane-14 @ Wilson-28
Pioneer-3 @ Dunkirk-18
Olean-35 @ Bradford-19
Alden-28 @ Depew-6
Barker/RH-15 @ Medina/LA Webber-50
EA/Holland-14 @ Albion-12
JFK-0 @ Bennett/Olm/Alt-60
Akron-27 @ Silver Creek/For-42
Cleve-Hill-34 @ Lackawanna-8
All-Lime-27 @ Gowanda/PV-26
MGCL-39 @ CV/Falc-0
Southwestern-34 @ Salamanca-0
CSP-13 @ Catt/LV-20
Frank/Ell/WV-64 @ Westfield/Brocton-8
Portville-6 @ Randolph-37
Bishop Kearney-30 @ Frewsburg-22

Saturday, 9/26

Clarence-15 @ Kenmore West-38
Starpoint-17 @ Lockport-14
River/PDLEA-12 @ Niagara Falls-28
Orchard Park-48 @ Hutch Tech/Em/CH-26
West Seneca West-0 @ South Park/MEC-34
Niagara-Wheatfield-47 @ Kenmore East-6
Sweet Home-35 @ Williamsville East-34
Springville - BYE

Week 5

Friday, 10/2

Jamestown-27 @ Frontier-7
Orchard Park-28 @ Pittsford-41
West Seneca West-8 @ Clarence-27
Iroquois-3 @ West Seneca East-48
Sweet Home-27 @ WIlliamsville South-48
Williamsville North-41 @ Grand Island-0
South Park/MEC-53 @ Hamburg-7
McKinley-22 @ Lake Shore/Eden-32
Cheektowaga-22 @ Burgard/MST-8
Tonawanda-12 @ Lew-Port-46
Dunkirk-6 @ Springville-22
Fredonia-38 @ Olean-12
Albion-0 @ Pioneer-17
Depew-29 @ EA/Holland-19
Medina/LA Webber-0 @ Alden-35
Wilson-7 @ Akron-22
All-Lime-42 @ Salamanca-12
MCGL-12 @ Randolph-7
Silver Creek/For-40 @ Southwestern-17
Catt/LV-21 @ Westfield/Brockton-12
Frewsburg-14 @ Portville-27

Saturday, 10/3

Niagara Falls-14 @ Kenmore West-36
River/PDLEA-0 @ Lockport-22
Lancaster-45 @ Hutch Tech/Em/CH-8
Amherst-6 @ Williamsville East-28
North Tonawanda-15 @ Niagara-Wheatfield-14
Kenmore East-0 @ Starpoint-67
Maryvale-54 @ Newfane-6
Lackawanna-14 @ JFK-8
Bennett/Olm/Alt-38 @ Cleve-Hill-6
Gowanda/PV-49 @ CV/Falc-20
Frank/Ell/WV-21 @ CSP-6

Week 6

Friday, 10/9

Hutch Tech/Em/CH-14 @ Jamestown-45
Orchard Park-42 @ Lancaster-17
Niagara Falls-6 @ Clarence-13
Kenmore West-37 @ River/PDLEA-6
Starpoint-31 @ North Tonawanda-10
South Park/MEC-39 @ West Seneca East-26
West Seneca West-24 @ Lake Shore-16
Amherst-6 @ Iroquois-52
UPrep-18 @ Cheektowaga-48
Maryvale-26 @ Tonawanda-6
Springville-34 @ Pioneer-0
Olean-12 @ Dunkirk-21
Depew-14 @ Medina/LA Webber-26
EA/Holland-7 @ Alden-35
Lackawanna-26 @ Akron-7
Cleve-Hill-36 @ Silver Creek/For-22
Wilson-7 @ Bennett/Olm/Alt-56
Portville-27 @ All-Limestone-0
JFK-20 @ CV/Falc-6
Southwestern-6 @ MGCL-33
Salamanca-0 @ Gowanda/PV-35
Randolph-49 @ Catt/LV-35
Frewsburg-22 @ Frank/Ell/WV-29

Saturday, 10/10

Frontier-3 @ Lockport-32
Grand Island-13 @ Sweet Home-23
Williamsville South-35 @ Kenmore East-12
Williamsville East-9 @ Williamsville North-33
Lew-Port-12 @ Niagara-Wheatfield-40
Hamburg-13 @ McKinley-20
Newfane-7 @ Burgard/MST-52
Albion-30 @ Barker/RH-13
Westfield/Brocton-48 @ CSP-35

Week 7


Friday, 10/16

Hamburg-21 @ Frontier-0
Hutch Tech/Em/CH-20 @ Clarence-46
Jamestown-7 @ Orchard Park-38
Lancaster-41 @ Depew-21
Lake Shore-16 @ South Park/MEC-49
River/PDLEA-14 @ Iroquois-29
Burgard/MST-24 @ Grand Island-27
Tonawanda-30 @ North Tonawanda-53
McKinley-32 @ Amherst-7
West Seneca East-49 @ West Seneca West-14
Cheektowaga-35 @ Maryvale-23
Olean-13 @ Springville-47
Fredonia-16 @ Dunkirk-29
Barker/RH-10 @ EA/Holland-35
Medina/LA Webber-14 @ Albion-27
Bennett/Olm/Alt-32 @ Lackawanna-13
Silver Creek/For-46 @ WIlson-6
All-Limestone-15 @ MGCL-54
CV/Falc-14 @ Southwestern-21
Akron-12 @ Gowanda/PV-31
Salamanca-0 @ Frank/Ell/WV-48
Catt/LV-12 @ Frewsburg-36
CSP-28 @ Portville-35
Westfield/Brockton-0 @ Randolph-35

Saturday, 10/17

Kenmore East-12 @ Kenmore West-62
Lockport-12 @ Niagara Falls-28
Williamsville East-14 @ Starpoint-46
Williamsville South-7 @ Williamsville North-21
Niagara-Wheatfield-46 @ Sweet Home-12
Lew-Port-40 @ Newfane-14
Alden-14 @ UPrep-6
JFK-6 @ Cleve-Hill-36

Week 8


Thursday, 10/23

Match-Up Games:

Medina/Lyndonville-36 @ Tonawanda-14
Frontier-7 @ Riverside/LDPA-20

Chuck Funke Memorial Classic Bowl Games:

Class C-
Salamanca-6 @ Akron-34

Friday, 10/24

Match-Up Games:

Kenmore East-32 @ Wilson-35
St. Mary's-34 @ Newfane-7
Barker/RH-8 @ Olean-40
Williamsville East-33 @ Amherst-12
Sweet Home-7 @ West Seneca West-23

Chuck Funke Memorial Classic Bowl Games:

Class A-
McKinley-8 @ Grand Island-6
Niagara-Wheatfield-36 @ Lake Shore/Eden/NC-28

Class B-
Pioneer-14 @ Fredonia-0
Albion-21 @ Maryvale-28

Playoff Games:

Class AA-
Lockport-34 @ Lancaster-42
Clarence-25 @ Orchard Park-48

Class A-
North Tonawanda-10 @ West Seneca East-42

Class B-
East Aurora/Holland-42 @ Alden-45 (3OT)
Dunkirk-21 @ Burgard/MST-32
Lew-Port-26 @ Cheektowaga-44
Depew-28 @ Springville-44

Class C-
All-Limestone-7 @ Bennett/Olm/Alt-48
Lackawanna-26 @ Gowanda/PV-21
Silver Creek/For-13 @ MGCL-41

Class D-
Wes/Brocton-20 @ Randolph-13
CSP @ Frewsburg
Portville-21 @ Catt/LV-23
BYE: Frank/Ell/WV

Saturday, 10/25

Chuck Funke Memorial Classic Bowl Games:

JFK-40 @ CV/Falconer-0

Playoff Games:

Class AA-
Hutch Tech/Em-20 @ Kenmore West-49
Jamestown-12 @ Niagara Falls-14

Class A-
Hamburg-0 @ Williamsville North-28
Williamsville Sourth-20 @ South Park/MEC-45
Iroquois-21 @ Starpoint-0

Class C-
Southwestern-14 @ Cleve-Hill-56

Week 9


Wednesday, 10/28

Matchup Games:

Wilson-0 @ Tonawanda-34
Newfane-14 @ Barker/Roy-Hart-24
Williamsville East-20 @ Medina/Lyndonville-42
Depew @ Lew-Port - CANCELLED No Reschedule
Kenmore East-7 @ Grand Island-47

Thursday, 10/29

Matchup Games:

Hamburg-14 @ Williamsville South-34

Chuck Funke Classic Bowl Games:

Class A - McKinley-20 @ Niagara-Wheatfield-50
Class AA - Clarence-29 @ Jamestown-31
Class C - JFK-20 @ Akron-14
Class B - Pioneer-20 @ Maryvale-34

Playoff Games:

Friday, 10/30

Class AA
Niagara Falls-14 @ Orchard Park-35

Class A
Iroquois-14 @ South Park-40

Class B
Burgard-14 @ Alden-0
Springville-22 @ Cheektowaga-50

Class C
Cleve-Hill-20 @ MGCL-28

Class D
Westfield/Brocton-7 @ Frewsburg-28
Catt/LV-0 @ Frank/Ell/WV-27

Saturday, 10/31

Class AA
Lancaster-21 @ Kenmore West-44

Class A
West Seneca East-47 @ Williamsville North-15

Class C
Lackawanna-7 @ Bennett/Olm/Alt-56

Week 10 - Sectional Championships @ Ralph Wilson Stadium


Class AA
Kenmore West-20 @ Orchard Park-34

Class A
West Seneca East-30 @ South Park-54

Class B
Burgard-22 @ Cheektowaga-25

Class C
MGCL-29 @ Bennett-28

Class D
Frewsburg-7 @ Franklinville/Elicottville-34

Week 11


Western Regionals
All games will be played at Sahlen's Stadium in Rochester, NY

Saturday, 11/14

Class D
Frank/Ell/West Valley-11 @ Bishop Kearney-22
Class C
Maple Grove/Chautauqua Lake-8 @ Bath Haverling-16
Class A
South Park-20 @ Brockport-7

Sunday, 11/15
Class B
Cheektowaga-43 @ Batavia-36
Class AA
Orchard Park-7 @ Aquinas-42

Week 12


State Semi-Finals


Friday, 11/20/15
South Park-43 @ Maine-Endwell-26

Saturday, 11/21/15
Cheektowaga-18 @ Cazenovia-55

Week 13


State Final

Friday, 11/27/15

Our Lady of Lourdes-46 @ South Park-49